X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

موج سبز یا موج شورش؟

تظاهر به اسلام و حق وجه مشترک فتنه گران 59 و 88

تهران - عضو هیات رییس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وی‍ژگی های فتنه های سال 59 و سال 88 در کشور گفت که وجه مشترک این دو فتنه " تظاهر فتنه گران به اسلام و حق و سوء استفاده از مقدسات " است.

به گزارش ایرنا، آیت الله" سید احمد خاتمی" دوشنبه شب و در مراسم بیست و نهمین سالگرد شهادت آیت الله بهشتی و یارانش بر ضرورت بررسی و تحلیل روند و مراحل دو فتنه 59 و 88 گفت: فتنه و حوادث سال 59 که به شهادت آیت الله بهشتی و یارانش منجر شد و قبل ازآن ترور نافرجام مقام معظم رهبری برای ما عبرت آموز است.
وی با بیان اینکه آیت الله بهشتی و یاران شهیدش گرفتار فتنه ، فتنه گران شدند، افزود: نهایت فتنه سال 59 این بود که انقلاب نوپای اسلامی شماری از یاران و همراهان امام را از دست داد.
عضو مجلس خبرگان رهبری در این مراسم که در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد، خاطرنشان کرد که باید با بررسی تاریخ به شیوه جریانی و نه جرقه ای از وقایع و حوادث عبرت بگیریم و آموخته های خود را پیشه کارهای آینده کنیم.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه " هنگامه فتنه عده ای خود را به لباس حق ملبس می کنند و کارهای باطل خود را پیش می برند"، تصریح کرد:نمونه های بسیاری از فتنه درتاریخ ثبت شده که فتنه گران با برتن کردن لباس حق و دین به اصل و اساس دین ضربه زده اند.
وی اظهار داشت:در سال 59 عده ای با تظاهر به اسلام وارد میدان شدند و ضرباتی را به یاران با وفای امام زدند و در فتنه سال 88 نیز تعدادی با تظاهر به حق و اسلام و به بهانه دفاع از آرمان های امام به میدان آمدند، اما قصد و نیت آنها در اصل همانند فتنه گران سال 59 ،ضرب زدن به پیکره نظام اسلامی بود.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت که فتنه گران سال 88 آبروی ایران را در سطح جهان بردند و باعث شدند تا رسانه های خارجی هجمه های تبلیغاتی را علیه ایران سازماندهی کنند.
خاتمی سابقه تاریخی فتنه در جهان اسلام را مورد توجه قرارداد وخاطرنشان کرد:در تاریخ اسلام از این دست فتنه ها فراوان بچشم می خورد از جمله اینکه پس ازرحلت پیامبراسلام (ص) عده ای خواستند تا ولایت مداری علی (ع ) را زیرسئوال ببرنند و سعی کردند تا با ممنوع کردن استفاده از روایت های پیامبر واحادیث وی، ولایت علی را در اذهان مردم گم کنند.
وی افزود:آنها برای جلوگیری ازنشر احادیث پیامبر (ص) و دستیابی مردم به حقیقت بهانه می آوردند که با مطرح شدن احادیث، قرآن درحاشیه قرار می گیرد، آنها با همین ترفند تلاش کردند تا ولایت را هم بدست آورند؛ بنابراین فتنه همیشه در لباس زیبای حق به میدان فرستاده می شود تا بتواند مردم را فریب دهد.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت:عده ای که طاقت عدل علی را نداشتند ، سرستیز با آن امام بزرگوار را درپیش گرفتند و خوارج نمونه بارزی از ولایت ستیزی است، آنها با اینکه از حق بودن علی (ع) آگاه بودند ولی بازهم ولایت ستیزی کردند.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه فتنه های سال 59 در پوشش حمایت از مردم و با سوء استفاده از قرآن و مقدسات صورت گرفت، افزود: آنها با شعار به نام خدا و خلق قهرمان وارد میدان شدند و لباس حق را بر تن داشتند اما دست به خیانت زدند و جنایتهای زیادی کردند ، منافقین علاوه بر حادثه حزب جمهوری اسلامی بیش ازسیزده هزار نفر ازهموطنان ما را به شهادت رساندند،اما در نهایت رسوا شدند.
وی خاطرنشان کرد: درسال 88 نیز فتنه گران به بهانه اینکه درخط امام هستیم و راه امام را دنبال می کنیم ، فتنه جدیدی را که متصل به همان فتنه قبل است،آغاز کردند ، اما با هوشیاری مقام معظم رهبری، مردم آتش این فتنه را خاموش کردند.
عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: تا زمانیکه مردم ولایت مدار حول محور رهبری باشند و از فرامین ایشان پیروی کنند،نظام اسلامی آسیب نمی بیند و حفظ نظام که از اوجب واجبات است ،تضمین خواهد شد.